Finančný sprostredkovateľ je v očiach mnohých ľudí neželané povolanie. Ak sa povie finančný sprostredkovateľ, každý si predstaví nagélovaného násťročného fagana v obleku zo stužkovej, ktorého sebavedomie vysoko predčí jeho intelekt. Z počutia alebo z osobnej skúsenosti ste sa s takýmto typom finančného sprostredkovateľa pravdepodobne stretli aj vy.

Pár týždňové školenie a hneď je z polepetka, ktorého prehodili maturitou, odborník na finančné produkty. Nevravím, že mladí ľudia sú beznádejné prípady a áno, naozaj sa vedia naučiť kvantum vecí v krátkom čase. No dovolím si povedať, že nikto nemá mozog ako pijavú špongiu, ktorá dokáže vstrebať informácie ohľadne tisícok finančných produktov, ktorých zmluvné podmienky tvoria niekoľko desiatok tisíc strán, za pár týždňov.

Na všetko je potrebné vyzrieť. Problém je v tom, že sa to akosi v rýchlokvasených multileveloch nenosí. Tam nie je potrebné vyzrieť odborne, ale je potrebné vyzrieť výkonnostne, a to za každú cenu. Preto Vám ten nagélovaný polepetko od susedov núka poistku na sporenie, preto vám automaticky mení druhý pilier alebo vás núti do niečoho, do čoho sa vám rozhodne nechce. Jednoducho potrebuje spraviť výkon.

Na trhu naozaj nie je bežné, že sa počúvajú požiadavky klienta. Väčšinou sa klient dozvedá na stretnutí svoje požiadavky, o ktorých ešte nevedel. A to presne od toho sprostredkovateľa, ktorý ho našiel v zlatých stránkach a zatelefonoval mu.

Finančný sprostredkovateľ, ktorého potrebujete, nebude básniť naučené texty ako prváčik na Hviezdoslavovom Kubíne a už vonkoncom vám nebude niečo núkať. Dobrý sprostredkovateľ predovšetkým počúva požiadavky klienta a na základe toho sa klientovi snaží fundovane poradiť.

To, či je sprostredkovateľ odborník, nemá napísané na čele. Niekedy to nezistíte ani z referencií, lebo ľudia zvyknú vsádzať na prvý dojem. Odbornosť poradcu si preveríte jedine otázkami, ktoré si pripravíte na stretnutie. To znamená, že si o produkte vopred zistíte informácie z dostupných zdrojov. Dôležité je poznať to, koľko vás daný finančný produkt bude stáť a čo vám tento produkt prinesie.

Žiaden finančný sprostredkovateľ však nie je chodiaca encyklopédia, a preto ak nepozná odpoveď, tak si odpoveď nebude vymýšľať, ale klientovi povie jednoduché „neviem“. Ani u mňa nie je dôležité, aby som zodpovedal všetky otázky klientovi ihneď. Dôležité je to, aby som mu ich zodpovedal pravdivo a neskreslene, i keď mu ich zodpoviem o pár hodín po stretnutí. Pretože vnímam, že na základe mojich informácií klient učiní rozhodnutie.

Ak by som mal zhrnúť všetky plusy dobrého finančného sprostredkovateľa, tak ten:

  • Predovšetkým radí namiesto toho, aby predával
  • Dôkladne počúva a snaží sa najsť riešenie
  • Ak niečo nevie, tak to prizná a odpoveď si nikdy nevymýšľa
  • Svoje tvrdenia vie podložiť faktami
  • Má pozitívne referencie na svoju prácu
  • Najprv počúva a tak vysvetľuje – nikdy nie naopak!

Osobné financie sú chúlostivá oblasť. A aj nezáujem o nich znamená, že sa človek ukracuje o potenciál, ktorý by mu úspory priniesli. Dobrá správa osobných financií je klientovi na úžitok, a preto Vám prajem, aby ste dobrého sprostredkovateľa našli skôr, ako sa popálite na tom zlom.

Ing. Marcel Onufer

Ing. Marcel Onufer

"Radím tak, ako by som chcel mať poradené, ak by som bol klientom ja."


Zobraziť profil

Kategórie

Finanční Experti newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta financií. Nenechajte si ujsť podstatné informácie a tipy.

Pomáhame vám robiť tie správne rozhodnutia ...

Kontaktujte nás