Úvery

Ak ste aj vy mladým žiadateľom o hypotekárny úver, tak ste určite zaznamenali zmenu, ktorá sa týka úverov so štátnym príspevkom pre mladých. Vláda sa rozhodla formu štátneho príspevku zmeniť. Pôvodne mladým štát pomáhal formou zníženia úrokovej sadzby z hypotekárneho úveru (celkovo aj s príspevkom banky bola sadzba pre mladého žiadateľa úveru až o 3% nižšia). Podľa nových podmienok si budú môcť mladí žiadatelia uplatniť daňový bonus na zaplatené úroky.
Prečítať viac
Posledný kvartál roku 2017 je dobrou správou pre žiadateľov o hypotekárny úver. Získať úver so štátnym príspevkom pre mladých je možné, ak priemerný mesačný príjem žiadateľa neprevýši úroveň 1.227,2€. V porovnaní s predchádzajúcim, III. kvartálom tohto roka, je to suma vyššia o zhruba 60 eur.
Prečítať viac
Vláda od nového roka 2018 pripravuje zmeny k hypotékam so štátnym príspevkom pre mladých. V súčasnosti je novela prichystaná na prerokovanie a je dosť pravdepodobné, že sa čoskoro zmeny objavia aj v Zbierke zákonov a nadobudnú platnosť v praxi k 1.1.2018.
Prečítať viac
Vybavovanie hypotéky sprevádza viacero rozhodnutí. Ak už ste našli výhodnú ponuku v banke s dobrou úrokovou sadzbou, stále vás čaká rozhodnutie o tom, na ako dlho si hypoúver vziať. Na 10, 20, 30 rokov? Alebo na čo najkratšie podľa výšky splátky, ktorú zvládnete splácať?
Prečítať viac
Hranica na získanie hypotéky pre mladých
Počas tretieho kvartálu 2017 bude šanca na získanie štátneho príspevku pre mladých nižšia, ako tomu bolo doteraz. Ešte počas júna je možné získať štátny príspevok pre mladých s hrubým príjmom 1.287 € na jedného žiadateľa. Od prvého júla klesá hranica až na 1.166,1 €. V prípade dvoch žiadateľov nesmie súčet príjmov presiahnuť 2.332,2 €. Porovnávajú sa priemerné hrubé mesačné príjmy klienta za kalendárny rok 2016.
Prečítať viac
Od 1.4.2017 sa zvyšuje hranica hrubého príjmu, s ktorým je ešte možné získať úver so štátnym príspevkom pre mladých, na 1.287 € na jedného žiadateľa. V prípade dvoch žiadateľov nesmie súčet príjmov presiahnuť 2.574 €. Posudzujú sa priemerné mesačné príjmy klienta za kalendárny rok 2016.
Prečítať viac

Kategórie

Finanční Experti newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta financií. Nenechajte si ujsť podstatné informácie a tipy.

Pomáhame vám robiť tie správne rozhodnutia ...

Kontaktujte nás